Siirry sisältöön

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvoinnin palvelualuejohtaja | Yhtenäiskoulun ja lukion rehtori
Marianne Korkalainen
puh. 040 860 8231
marianne.korkalainen@rautavaara.fi
Hyvinvointi- ja kotoutumiskoordinaattori
Annukka Jäntti-Ciprian
puh. 040 860 8184
annukka.jantti-ciprian@rautavaara.fi

Yhtenäiskoulu ja lukio

Hyvinvoinnin palvelualuejohtaja | Yhtenäiskoulun ja lukion rehtori
Marianne Korkalainen
puh. 040 860 8231
marianne.korkalainen@rautavaara.fi
Vararehtori
Silja Kavilo
puh. 041 732 4094
silja.kavilo@rautavaara.fi
Koulusihteeri
Marita Vartiainen
puh. 040 860 8235
marita.vartiainen@rautavaara.fi
Palvelusihteeri
Raili Tossavainen
puh. 040 860 8227
raili.tossavainen@rautavaara.fi
Erityisopettaja
puh. 040 860 8240
Koulukuraattori
puh. 040 860 8174
Kouluterveydenhoitaja
puh. 044 717 1265
Erityisnuorisotyöntekijä
Nuorisotyö, etsivä nuorisotyö
Lasse Pehkonen
puh.  044 452 5796 (Wa)
lasse.pehkonen@rautavaara.fi

Esikoulu

Varhaiskasvatuksen opettaja
Outi Roininen
puh. 040 860 8143
outi.roininen­@rautavaara.fi
Aamu- ja iltapäivätoiminta
puh. 040 860 8239

Varhaiskasvatus

Päiväkodin johtaja
Johanna Rantsi
puh. 044 452 5795
johanna.rantsi@rautavaara.fi
Päiväkoti / varhaiskasvatuspalvelujen toimisto
Koulutie 8, 73900 Rautavaara
puh. 040 860 8205 (päiväkodin ryhmän numero)

Kuopion kansalaisopisto

Kuopion kansalaisopisto Rautavaara.fi sivuilla

Rautavaaran kunnan yhteyshenkilö

Kulttuuri- ja vapaa-aikapäällikkö
Erik Räsänen
puh. 044 452 5733
erik.rasanen@rautavaara.fi