Siirry sisältöön

Hallintopalvelut

Kunnanjohtaja
Henri Ruotsalainen
puh. 040 860 8180
henri.ruotsalainen@rautavaara.fi

Hallintojohtaja
Jenna Ahonen
puh. 040 860 8100
jenna.ahonen@rautavaara.fi

ICT-asiantuntija
Riku Räsänen
puh. 040 860 8191
riku.rasanen@rautavaara.fi

Valtuustolle ja kunnanhallitukselle tuleva posti, arkistonhoito ja kirjaamo

Asiakirjahallinnon suunnittelija
Seija Järnfors
puh. 040 860 8184
seija.jarnfors@rautavaara.fi

Opastus, neuvonta ja kokoustilojen varaaminen

Palvelusihteeri
Hannele Riekkinen
puh. 040 860 8000
hannele.riekkinen@rautavaara.fi

Ilmoitustaulunhoito

Hallintosihteeri
Kaisu Heikkinen
puh. 040 860 8186
kaisu.heikkinen@rautavaara.fi

Palkanlaskija
Eija Hindström
puh. 040 860 8188
eija.hindstrom@rautavaara.fi

Henkilöstösihteeri
Nina Hilonen
puh. 044 452 5711
nina.hilonen@rautavaara.fi

Kirjanpitäjä
Maija Rossinen
puh. 040 860 8189
maija.rossinen@rautavaara.fi

Yleinen edunvalvoja
Jussi Halonen
puh. 050 380 1127
tai 029 565 2568
pohjois-savo.edunvalvonta@oikeus.fi

Työkoordinaattori
Tarja Selkimäki
puh. 040 860 8229
tarja.selkimaki@rautavaara.fi

Hanke- ja elinkeinokoordinaattori
Tuula Palojärvi
puh. 044 452 5712
tuula.palojarvi@rautavaara.fi