Sivistys- ja koulutoimi

Rehtori
Matti Korkalainen
puh. 040 860 8231
matti.korkalainen@rautavaara.fi

Koulusihteeri
Marita Vartiainen
puh. 040 860 8235
marita.vartiainen@rautavaara.fi

Palvelusihteeri
Raili Tossavainen
puh. 040 860 8227
raili.tossavainen@rautavaara.fi

Peruskoulu ja lukio

Opettajat
Opettajainhuoneen puhelinnumero 
puh. 040 860 8233

Erityisopettaja
puh. 040 860 8240

Koulukuraattori
puh. 040 860 8174

Kouluterveydenhoitaja
puh. 044 717 1265

Rautaharjun koulu

Rehtori
Matti Korkalainen
puh. 040 860 8231
matti.korkalainen@rautavaara.fi

Opettajat
Hantula Eira
puh. 040 860 8232

Esikoulu

Varhaiskasvatuksen opettaja
Outi Roininen
puh. 040 860 8143
outi.roininen@rautavaara.fi

Aamu- ja iltapäivähoito
puh. 040 860 8239

Varhaiskasvatus

Päiväkodinjohtaja
Niina Taskinen
puh. 040 860 8230
niina.taskinen@rautavaara.fi

Koillis-Savon alueopisto

Aluerehtori
Sari Summanen
Kuopion kansalaisopisto
Käyntiosoite: Nilsiäntie 78, 73300 NILSIÄ, 2. krs
Postiosoite: PL 32, 73301 Nilsiä 
puh. 044 748 2350
sari.summanen@kuopio.fi
kansalaisopisto.alueopisto@kuopio.fi

Rautavaaran toimipiste
Kirsi Karvinen
Tavoitettavissa maanantaisin klo 12.00-13.30
ja keskiviikkoisin klo 12-13.30
puh. 040 860 8228
kirsi.karvinen@rautavaara.fi