Siirry sisältöön

Elinvoimapalvelut

Elinvoimajohtaja
Joona Kokkonen
puh. 040 860 8216 (ti klo 12-15 ja to klo 12-15)
joona.kokkonen@rautavaara.fi

Rakennustarkastaja
Työnjohtaja
Henri Korkalainen
puh. 044 452 5725 (ma klo 12-15 ja ke klo 08:30-11)
henri.korkalainen@rautavaara.fi

Isännöitsijä
Veli-Pekka Tiilikainen
Vuokrataloyhtiö ja isännöinti
puh. 040 860 8219 (ti klo 12-15 ja to klo 08:30-11)
veli-pekka.tiilikainen@rautavaara.fi

Asiakaspalvelu
puh. 044 452 5737
1.2.2022 alkaen puhelinpalveluajat ovat seuraavat:
Maanantaisin     12.00 – 14.00
Keskiviikkoisin     12.00 – 14.00
Perjantaisin      8.30 – 11.00

Palvelusihteeri
Kirsi Korhonen
Rakennusvalvonta ja muut elinvoimapalveluiden asiat
puh. 040 860 8220
kirsi.korhonen@rautavaara.fi

Siivouspalvelupäällikkö
Työsuojelupäällikkö
Pia Lievonen
puh. 040 860 8170
pia.lievonen@rautavaara.fi

Ruokapalvelupäällikkö
Jani Korhonen
puh. 044 452 5785
jani.korhonen@rautavaara.fi

Ateriapalvelut (yleinen)
puh. 040 860 8248

Työkoordinaattori
Tarja Selkimäki
puh. 040 860 8229
tarja.selkimaki@rautavaara.fi

Hanke- ja elinkeinokoordinaattori
Tuula Palojärvi
puh. 044 452 5712
tuula.palojarvi@rautavaara.fi

Vesi- ja viemärilaitoksen hoitaja
Olli Kekäläinen
puh. 040 860 8222
Kiinteistöt: Vesi- ja viemärilaitos

Kiinteistönhoitajat

Ma-to klo 7-16 (pe 7-14) puhelut suoraan kyseisten kiinteistöjen kiinteistönhoitajalle.
Ma-to klo 16 jälkeen (pe klo 14 jälkeen) päivystäjän puhelimeen, puh. 040 860 8150

Kiinteistönhoitaja
Jarmo Hartikainen
puh. 040 860 8154
Kiinteistöt: Monitoimitalo, tori, Kiviharju, Kivikumpu, Mäntylä I, Mäntylä II, Palola, Rautaharju, Harju, Joki, Keyritty, Kangasvatro, Yläluostanvatro

Kiinteistönhoitaja
Pentti Toivanen
puh. 040 860 8152
Kiinteistöt: Aamu- ja iltapäivätoiminta, koulukeskus, pajarakennus, paloasema, päiväkoti, virastotalo, Suojala, Rautarinne, Kotitie 3, ylä-asteen opettajien asuntola

Kiinteistönhoitaja
Harri Kieloaho
puh. 040 860 8156
Kiinteistöt: Keskuskeittiö/ruokapalvelu, kirjasto, kunnanvarasto, Hopeapaju, Niittyvilla, Poutapilvi, Päivänsini, Terveyskeskus