Siirry sisältöön

Elinvoimapalvelut

Elinvoimajohtaja
Petri Ahonen
puh. 040 860 8216
petri.ahonen@rautavaara.fi

Rakennustarkastaja
Työnjohtaja
Henri Korkalainen
puh. 044 452 5725
henri.korkalainen@rautavaara.fi

Palvelusihteeri
Riitta Suihkonen
Asuminen, vesi- ja jätevesilaskutus
puh. 040 860 8219
riitta.suihkonen@rautavaara.fi

Palvelusihteeri
Kirsi Korhonen
Rakennusvalvonta
puh. 040 860 8220
kirsi.korhonen@rautavaara.fi

Palvelusihteeri
Nina Hilonen
puh. 044 452 5711
nina.hilonen@rautavaara.fi

Ympäristötarkastaja
Pirkko Nevalainen, tavattavissa keskiviikkoisin
puh. 044 748 2398
pirkko.nevalainen@kuopio.fi

Siivouspalvelupäällikkö
Työsuojelupäällikkö
Pia Lievonen
puh. 040 860 8170
pia.lievonen@rautavaara.fi

Ruokapalvelupäällikkö
Marja Lievonen
044 452 5785
marja.lievonen@rautavaara.fi

Työkoordinaattori
Tarja Selkimäki
puh. 040 860 8229
tarja.selkimaki@rautavaara.fi

Hankekoordinaattori
Tuula Palojärvi
puh. 044 452 5712
tuula.palojarvi@rautavaara.fi

Vesi- ja viemärilaitoksen hoitaja
Olli Kekäläinen
puh. 040 860 8222
Kiinteistöt: Vesi- ja viemärilaitos

Kiinteistönhoitajat

Ma-to klo 7-16 (pe 7-14) puhelut suoraan kyseisten kiinteistöjen kiinteistönhoitajalle.
Ma-to klo 16 jälkeen (pe klo 14 jälkeen) päivystäjän puhelimeen, puh. 040 860 8150

Kiinteistönhoitaja
Jarmo Hartikainen
puh. 040 860 8154
Kiinteistöt: Monitoimitalo, tori, Kiviharju, Kivikumpu, Mäntylä I, Mäntylä II, Palola, Rautaharju, Harju, Joki, Keyritty, Kangasvatro, Yläluostanvatro

Kiinteistönhoitaja
Pentti Toivanen
puh. 040 860 8152
Kiinteistöt: Aamu- ja iltapäivätoiminta, koulukeskus, pajarakennus, paloasema, päiväkoti, virastotalo, Suojala, Rautarinne, Kotitie 3, ylä-asteen opettajien asuntola

Kiinteistönhoitaja
Harri Kieloaho
puh. 040 860 8156
Kiinteistöt: Keskuskeittiö/ruokapalvelu, kirjasto, kunnanvarasto, Hopeapaju, Niittyvilla, Poutapilvi, Päivänsini, Terveyskeskus